Технології будівництва: живий дах

З величезною швидкістю розростаються сучасні міста та селища, займаючи місце зелених насаджень та галявин. Мешканці міста опиняються у кам’яному лабіринті, де інколи навіть важко дихати. Екологія погіршується і людина прагне заповнити втрачене за рахунок вирощування домашніх рослин та озеленення ділянки, що прилягає до будинку, але місця для зелених насаджень катастрофічно не вистачає.

У пошуках рішення люди звернулися до досвіду предків і не випадково, з давніх-давен озеленення покрівлі вважалося звичайною справою. І головну роль при виборі такого оформлення даху грав не лише декоративний фактор, а й практичний.

Переваги та недоліки живої покрівлі

Переваг живий дах має значно більше, ніж недоліків. Жива покрівля має високі естетичні, екологічні та декоративні якості. Рослини на імпровізованій галявині затримують пил, очищають повітря, створюють відчуття комфорту та природної свіжості.

Розрізняють два види озеленення покрівлі: екстенсивне та інтенсивне.

Екстенсивне озеленення є найбільш оптимальним і не потребує додаткового догляду. Застосовується як на плоских дахах, так і на похилих (можливий кут нахилу до 45 °). При екстенсивному озелененні застосовують тільки горизонтальні елементи, такі як газон трав’яний та ґрунтопокривні трави.

Інтенсивне озеленення має на увазі невеликі чагарники та дерева, іноді водойми та майданчики для відпочинку. Найчастіше інтенсивне озеленення застосовується до дахів, що експлуатуються.

Живий дах має також чудові тепло- та звукоізоляційні властивості. Влітку він не розжарюється і в будинку зберігається прохолода, а взимку навпаки шар грунту, дренажу і трави зберігає в приміщенні тепло. Крім цього, чудово зберігається і продовжується термін служби самого даху, так як під шаром грунту і трави він позбавлений ​​перепадів температур та впливу ультрафіолетових променів.

До недоліків можна віднести лише той факт, що сад на даху вимагає значного посилення конструкції останньої. Так як шар ґрунту та дренажу – це додаткове, дуже відчутне навантаження.

Влаштування саду на даху

Сад на даху, якщо застосовується екстенсивне озеленення, виростити під силу кожному. За інтенсивного озеленення без участі фахівця не обійтися.

Отже, із чого почати?

Розстеліть на даху спеціальну коренезахисну плівку, минаючи водостоків, розташовуючи окремі її смуги не менше ніж на 1,5 м. Коренезахисна плівка запобігає пошкодженню даху корінням рослин.

Поверх плівки розмістіть спеціальні рослинні килимки, просочені концентрованими добривами, які служать підживленням рослинам на довгі роки, оскільки розчиняються поступово. Крім цього рослинні килимки утримують вологу, необхідну живим насадженням, і завдяки своїм властивостям виводять зайву рідину; забезпечують коріння повітрям та захищають від вимерзання взимку.

Насипте на покладені килимки ґрунт або субстрат – земляну суміш, збагачену мінеральними речовинами.

Заключним етапом є посів насіння та полив. Для екстенсивного озеленення найчастіше застосовують седум (очиток). Це багаторічна, невибаглива рослина з гарними квітами різних відтінків.

Якщо ж дах має похилий схил, то рослини спочатку вирощують на землі в спеціальних ґратах і після проростання, поміщають на дах.

Живий дах – це оптимальне рішення озеленення однаково добре застосовується як у великих містах, так і при котеджному будівництві в приватному секторі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *