Покрівля з металочерепиці: що слід знати

Ви вирішили провести реконструкцію старої покрівлі? А може, навпаки, вашим рішенням стала повна заміна покрівельного полотна? У будь-якому випадку, ви зіткнетеся з вибором того чи іншого покрівельного матеріалу. На даний момент дуже затребуваною є металочерепиця. Справа в тому, що вона має незначну вагу, вона проста в укладанні, не схильна до корозії, і плюс до всього має особливу привабливість.

Переваги металочерепиці в порівнянні з іншими покрівельними матеріалами

Металочерепиця – це інноваційний високотехнологічний покрівельний матеріал. Такий матеріал зарекомендував себе лише з позитивного боку. Перерахуємо його переваги:

– незначна вага – 1м² товщина якого всього 0,5 мм важить близько чотирьох кілограмів. А це значно зменшує навантаження на кроквяну систему;
– зручний розкрій. Виробляють металочерепицю листами, шириною 1.19 мм, а довжина може бути будь-якою;
– довговічність та захист від вологи. Є безліч типів металочерепиці, які відрізняються не тільки за виглядом, але і якістю покриття з поліестеру;
– простота та легкість монтажу. Єдина умова, дуже важливо дотримуватися певного кроку решетування. Це необхідно для щільнішого стику всіх хвиль;
– зовнішній вигляд. Металочерепична покрівля здатна облагородити будь-яку будову, зробивши її вишуканою та оригінальною.

Монтаж покрівлі з металочерепиці

Пристрій кроквяної системи для металочерепиці роблять так само, як і для будь-якого іншого матеріалу для покрівлі. Важлива інформація, яку слід враховувати, це те, що крок обрешітки обов’язково повинен відповідати відстані по вертикалі між хвилями металочерепиці. Для гарантії надійного та рівного стику та фіксації, листи матеріалу слід укладати найнижчими ділянками на решетування.

Як правило, металочерепичні листи нарізають за кресленнями замовника. Для того, щоб усі розміри відповідали заявленим вимогам необхідно знати довжину ковзана та довжини схилів (для двосхилого даху), а також інші розміри, які дуже важливі для точних розрахунків (багатосхильні, складні дахи). Досить багато виробників металочерепиці мають у своєму розпорядженні листи розміри яких від 0.5м до 6м. Фахівці не радять застосовувати листи завдовжки понад чотири метри.

Залежно від того де буде експлуатуватися матеріал, а також від побажань домовласника, на решетування можна встановити паро- та гідроізоляцію.

Монтаж черепиці слід виконувати з правого чи лівого верхнього кута. Якщо монтаж проводити у зворотному порядку, листи просто лягають один поверх іншого.

Як правило, при фіксації професіонали рекомендують використовувати вісім шурупів на 1 м². Додаткові елементи слід кріпити на шурупи по чотири штуки на погонний метр з кожного боку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *