Як вибрати землю для будівництва будинку

З чого починається будівництво? З договорів, виконробів та фундаменту? Для когось це так. Все ж таки будь-яке будівництво потрібно вести десь, на якійсь ділянці. Тому, швидше за все, вона і буде тією відправною точкою, з якою все починається.

З чого починати

Насамперед, варто чітко уявляти, для яких цілей необхідна ділянка. Тому що в кожному окремому випадку на перший план виходять різні пріоритети:

– щільність населення у цьому районі;
– розташування зупинок, шкіл, лікарень та інших важливих елементів інфраструктури;
– екологічна складова району;
– підведення комунікацій та обслуговування ділянки комунальними службами;
– наскільки далеко розташовані сусідські будівлі;
– чи є у майбутньому можливість розширення та придбання сусідніх ділянок.

Ні мала, ні велика земля-матінка моя

Ідеальне співвідношення будинку до ділянки складає за розрахунками науковців 1х10. При меншій ділянці виникають ускладнення з розміщенням підсобних приміщень, паркувань та зонування наявної території.

У деяких особливо важких випадках навколо будинку може залишатися місце лише для гаража та невеликої квіткової клумби. Водночас навіть крихітні володіння можна грамотно оформити та перетворити на приємне місце для відпочинку та спілкування з друзями.

Велика ділянка надає більше свободи для господарювання. Тут можна розмістити ізольовані зони для саду, барбекю, грядок з овочами та дитячого майданчика. Одночасно з’являються і клопоти щодо підтримки у належному стані газону, дерев та овочів.

З одного боку – приємна розминка після трудового тижня. А з іншого – прикре навантаження та відсутність відпочинку. Це залежить від стилю життя та ставлення до нього конкретного власника.

Що ще важливо

Якщо ділянка коштує копійки, але має велику площу – шукайте причину. Безкоштовний сир буває лише у пастці для особливо вразливих мишей. Тому потрібно дізнатися про середні ціни для даного району. Також бажано розпитати сусідів про історію цієї землі. Цілком ймовірно, що ви дізнаєтеся важливі для операції моменти.

Не менш важливо знати і начинку ділянки. Наявність ґрунтових вод та глибину їх залягання, склад ґрунту та топографічне розташування даної землі. Північний чи південний схил. Низинка чи вершина пагорба. Наявність поруч лісу або поля. Все це має важливе значення, оскільки впливатиме на формування інтер’єру будинку, планування ділянки в цілому.

Не менш важливо враховувати і форму території, що купується. Цілком можливо, що її особливості впливатимуть на архітектурне рішення майбутнього будинку. Іноді ділянку диктує досить складний периметр котеджу через особливості земельної геометрії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *