Огляд алмазного буріння

З матеріалів Вікіпедії випливає, що алмазне буріння (свердління) – це технологічний процес створення циліндричного отвору в будівельному матеріалі (бетон, залізобетон, цегла, камінь та ін.) із застосуванням алмазного інструменту.

Як же насправді справи зі свердлінням? Для початку розберемося, навіщо саме потрібна така послуга людині, яка її замовляє. Отож, це – створення отвору в стіні!

Такий отвір може бути необхідним, наприклад, для:

– акуратного виведення в стіні траси кондиціонера з приміщення на вулицю;
– внутрішньостінний отвір під прокладку мережевих кабелів;інтернет-з’єднань;
– під вентиляцію (вентиляційний короб);
– під водопровідні труби (сантехніка, опалення);
– інші потреби, пов’язані з прорізанням будівельного матеріалу.

Під інші потреби – це мають на увазі кілька отворів у перекритті, які згодом видовбають по периметру (фігурне різання) і виходить великий отвір.

Інструменти під свердління вибирають, виходячи з параметрів замовника. Якщо малий бюджет, то алмазне буріння не замовляють. Обходяться парою “рукастих” хлопців-будівельників із найближчого двору, які кувалдою, перфоратором та болгаркою (“киркою та лопатою”) доводять справу до “логічного завершення”. Завершенням роботи буде проріз, який був спочатку необхідний. Перевагою такого способу є дешевизна послуги та відсутність води. Мінуси такої роботи такі: від тріщин перекриття, що розходяться, до руйнування будівлі.

Якщо бюджет дозволяє викликати бригаду алмазних бурильників – викликайте сміливо! Адже такий спосіб пророблення отворів технологічно безпечний для будівлі (не змінює показників стійкості перекриттів, інженерно продуманий, і естетично набагато красивіший за попередній).

На ринку алмазного буріння (свердління) виступає як класичне свердління з використанням води (для бетонних і монолітних сумішей), і сухе свердління без використання води по (цеглині та легким композитним матеріалам).

Варіант з водою включає ручну установку (станину) з мотором і подачею води. Таке буріння добре замовити на початку робіт з будівництва, як тільки залитий фундамент і більше нічого немає, тому що шлам та іншу бетонну воду можна буде прибрати будівельним способом.

Поширений діаметр коронок наступний (мм): 32, 52, 80, 90, 106, 127, 152, 200, 225. Більші отвори необхідно шукати за каталогом фірм-бурильників, тому що навіть 200 мм – це досить великий отвір, і замовляють його рідко. Після того, як коронка відпрацювала своє, їх несуть у сервіс, де відновлюють – напоюють зубці-свердлювачі.

Варіант без води складається з ручного інструменту типу “перфоратора”, з видаленням пилу — у поєднанні з “перфоратором” працює чудовий розумний будівельний пилосос. Як правило, “сухоріз” замовляють у вже зроблений ремонт (особливо актуально, коли псування шпалер чи плитки за 10000 доларів квадратний метр у закупівлі псувати не допустимо). Тут розміри коронок ті ж, крім 225. Їх не використовують, тому що коронку 200 мм і більше важко тримати в руках. Тут ціна на послугу, як правило, рази в 1,5-2 зростає (порівняно зі свердлінням з використанням води). Так як обладнання дороге (Німеччина) та видаткові коронки (Італія) не відновлюються і коштують великих грошей. Після використання такої коронки вона викидається (утилізується) і повторно не використовується.

Який варіант вам прийнятний, вирішуйте самі. Адже Ви і тільки Ви вигадуєте, якими будуть Ваші апартаменти і що Вам для цього потрібно!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *