Як влаштований алмазний інструмент?

Алмазні пилки складаються з круглого сталевого диска та сегмента, сегмент містить алмази, які прикріплені до зовнішнього периметру лопаті. Алмази розташовані та утримуються на поверхні сегмента за допомогою спеціально розробленої суміші порошків, з’єднання металів та алмазів, яка була спресована та нагріта в процесі виготовлення (спечена) виробником.

Діамант і в’яжуча суміш підбираються по-різному, залежно від призначення леза. Відкриті алмази на поверхні сегмента здійснюють розрізку. Алмазне лезо ріже подібно до того, як наждачний папір ріже деревину. За кожним кристалом алмазу тягнеться “хвіст” із сегмента. Цей хвіст забезпечує механічну підтримку кристала алмазу. Коли лезо обертається в товщі середовища, алмази звільняються від стружки матеріалу, що розрізається, за допомогою “хвостів”, які очищають вирізаний алмазами свай.

На початок використання алмазний диск ідеальний, тобто кристали повністю лежать на поверхні сегмента. У результаті, коли лезо почало різати, утворюється невеликий знос, тобто кристали починають зменшуватись. Для того, щоб вони весь час роботи залишалися на поверхні, стирається і в’яжуча частина. Але так, що “хвіст”, що підтримує, залишається при кристалі до повного його руйнування.

На певному етапі різання з’являються невеликі мікротріщини в алмазі, але алмаз ще ріже, як і раніше. Потім починається макро руйнування, і зрештою розпад.

Розпад алмазу – це останній крок алмазного шару. Потім утворюється так зване вікно, в яке з’являються алмази з нижнього шару. Лезо продовжує працювати. Як різець береться наступний шар алмазів, які розподілені в товщі сегмента.

Металева основа “сегменту”, що містить алмази, може бути зроблена з:

– заліза;
– кобальту;
– нікелю;
– бронзи;
– або інших металів у різних комбінаціях.

Сегмент призначений для підтримки кристалів протягом тривалого робочого процесу. Диск містить у різних шарах цілі кристали алмазу, готові до різання. Сегмент стирається так, що протягом усього життя леза забезпечує алмазам максимальне збереження та необхідне виступання з наступного шару для роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *